Obróbka cieplna metali

PPHU Głowacki wykonuje obróbkę cieplną metali. Prowadzimy wyżarzanie, hartowanie oraz odpuszczanie w celu ulepszenia właściwości wytrzymałościowych produkowanych przez nas wyrobów. Przeprowadzamy hartowanie w atmosferze ochronnej dla zapobieżenia utlenianiu czy odwęglaniu. Wykorzystujemy m.in. piece taśmowe przelotowe o dużej przepustowości. Stosujemy chłodzenie po odpuszczaniu z użyciem oleju hartowniczego. Kontrolujemy jakość uzyskanych utwardzeń za pomocą twardościomierzy wykorzystujących metodę Vickersa i Rockwella. Oprócz obróbki termicznej oferujemy też obróbkę cieplno-chemiczną stali. Wykonujemy nawęglanie stali, azotowanie niskociśnieniowe (próżniowe), a także węgloazotowanie stali.

Zastosowanie obróbki termicznej

Obróbka termiczna jest stosowana przede wszystkim w przemyśle. Utwardzanie powierzchni elementów metalowych powszechnie stosowane jest w hutnictwie, produkcji oraz spawalnictwie. Różne rodzaje obróbki cieplnej sprawdzają się zarówno w przypadku półproduktów, na przykład surowców, jak i gotowych elementów. Do najczęściej wykorzystywanych procesów należy nawęglanie stali, hartowanie, wyżarzanie czy węgloazotowanie.

Obróbka termiczna stali jest zabiegiem, pod wpływem którego dochodzi do zmiany struktury stropów w stanie stałym. Przekłada się to na ich właściwości mechaniczne oraz fizyczne. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty Klientów z Radomia, a także Warszawy czy Lublina.