Obróbka mechaniczna elementów metalowych

Oferujemy obróbkę mechaniczną elementów metalowych. Usługa jest realizowana przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży, którzy korzystają z połączenia zarówno nowoczesnych, jak i tradycyjnych rozwiązań, aby osiągnąć najlepsze rezultaty. Zajmujemy się obróbką ślusarską metali.

Oferujemy m.in.:

  • obróbkę użytkową,
  • cięcie elementów metalowych na wymiar,
  • łączenie konstrukcji,
  • łączenie elementów metalowych.

Dysponujemy rozbudowanym i nowoczesnym zapleczem technologicznym. Profesjonalne urządzenia nowej generacji zwiększają precyzję pracy, a jednocześnie pozwalają znacznie przyspieszyć termin realizacji zleceń. Usługi dotyczą części i podzespołów o różnym stopniu komplikacji, przez co nasze usługi mają rzetelny, solidny i kompleksowy charakter.

Specjalizujemy się w produkcji elementów złącznych, jednak podejmujemy się również realizacji zamówień na wykonywanie obróbki ślusarskiej innych podzespołów i części, a także obróbki skrawaniem. Gwarantujemy dużą powtarzalność. Oferujemy również usługi związane z ulepszaniem cieplnym i cieplno-chemicznym przy zastosowaniu urządzeń gwarantujących osiąganie najlepszych parametrów produkowanych detali.

Rodzaje obróbki ślusarskiej

Celem obróbki ślusarskiej jest nadanie wyrobom metalowym ich ostatecznych, pożądanych kształtów i wymiarów, a także poprawa jakości ich powierzchni. Obróbka obejmuje też spawanie metali, czyli łączenie poszczególnych elementów ze stali.

Najczęściej wykonywanymi rodzajami obróbki mechanicznej jest obróbka skrawaniem poprzez:

  • frezowanie — jest to rodzaj obróbki, w którym ruch obrotowy jest wykonywany przez narzędzie a ruch posuwowy również przez narzędzie lub obrabiany przedmiot;
  • toczenie — polega na oddzielaniu wierzchniej warstwy materiału z przedmiotu, aby nadać mu określony kształt, rozmiar lub go wygładzić. W efekcie toczenia powstają wióry;
  • wiercenie — przy pomocy wiertła otrzymuje się otwór o dowolnym przekroju (najczęściej kołowym, ale może być również np. trójkątny);
  • dłutowanie — materiał jest skrawany nożem umocowanym na suwaku, który wykonuje pionowe, poziome lub posuwisto-zwrotne ruchy. Metodę wykorzystuje się do tworzenia uzębienia kół zębatych czy rowków pod wpusty;
  • przeciąganie — jest to rodzaj obróbki wiórowej, w którym cały materiał poddany skrawaniu jest obrabiany podczas jednego ruchu narzędziem.

W naszej ofercie znajdują się także inne rodzaje obróbki ślusarskiej. Wykonujemy między innymi laserowe wycinanie w metalu. Metoda ta pozwala osiągnąć wysoką jakość krawędzi oraz dużą precyzję w cięciu blachy na dowolne kształty.

Obróbka skrawaniem

Wykonujemy obróbkę skrawaniem elementów z metali żelaznych i nieżelaznych. Oferujemy usługi związane z toczeniem, frezowaniem, wierceniem oraz szlifowaniem powierzchni. Używamy precyzyjnego sprzętu, który pozwala zarówno na produkcję seryjną, jak i na wykonywanie pojedynczych elementów. Każde zlecenie, bez względu na jego rozmiar i zakres, traktujemy w indywidualny sposób, zapewniając jego rzetelne wykonanie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą obróbki mechanicznej elementów metalowych. Oferujemy współpracę nie tylko Klientom z Radomia, ale również Warszawy i Lublina.