Spawanie metali

Jedną z naszych usług jest spawanie metali. Wykorzystujemy metody MIG/MAG oraz TIG. Spawamy metale żelazne i nieżelazne, pracujemy m.in. ze stalami stopowymi i niestopowymi oraz aluminium. Gwarantujemy bardzo wysoką jakość spoin oraz ich profesjonalną obróbkę. Zajmujemy się spawaniem pojedynczych części i podzespołów, a także konstrukcji metalowych, m.in. ram nośnych, obudów czy wzmocnień. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług nie tylko Klientów z Radomia, ale także z Warszawy i Lublina.

Spawanie metodą MIG/MAG

Spawanie metodą MIG/MAG jest obecnie najczęściej stosowaną techniką obróbki mechanicznej metali. Można je realizować zarówno w sposób ręczny, jak i zmechanizowany. Umożliwia uzyskanie bardzo dużych prędkości spawania. Podczas spawania metali tą metodą spoiwo lub drut spawalniczy zajarza łuk spawalniczy, gdy zetkną się one z elementem. Topiący się drut jest stosowany w charakterze materiału dodatkowego. Metoda MIG/MAG określana jest też mianem spawania łukowego w osłonie gazów ochronnych.

Spawanie metali metodą TIG

Metoda TIG sprowadza się do wytworzenia elektrycznego łuku za pomocą nietopliwej wolframowej elektrody w osłonie gazu obojętnego. Spawalniczy łuk znajdujący się pomiędzy elektrodą a spawanym materiałem topi powierzchnię. Ponadto nie wymaga stosowania dodatkowych materiałów. Spawanie metali metodą TIG sprawia, że spawane elementy można połączyć bardzo łatwo poprzez przetopienie spawalniczego rowka. Cały proces odbywa się w otoczeniu chemicznie obojętnego hazy ochronnego, najczęściej helu bądź argonu, który wypływa z dyszy elektrodowego uchwytu.

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania związane z ofertą.